Набряк перинеума після пологів: як полегшити біль і дискомфорт

Важливість догляду за перинеумом після пологів

Оцінений час читання: 8 хвилин

🤰 Що таке набряк перинеуму?

Під час пологів перинеум — це область між вагіною та анусом, яка піддається значному напруженню. Після пологів багато жінок можуть відчувати набряки, біль та дискомфорт у цій ділянці через розтягнення тканин та можливі навіть сліди розривів.

Цікавий факт:

Згідно з дослідженням American Journal of Obstetrics and Gynecology, до 85% жінок, які народили вперше через вагінальний шлях, мають розриви перинеуму.

🌿 Як полегшити біль та дискомфорт?

Після пологів догляд за перинеумом є дуже важливим для швидкого одужання. Одним з ефективних методів полегшення болю є використання прохолодних підкладок. Вони допомагають зменшити набряк, зменшити біль та запобігти запаленню.

Якість догляду

Під час догляду за перинеумом після пологів важливо дотримуватися правил гігієни, використовувати м’які засоби для гігієни, уникати тертя та тискання на пошкоджену область. Локальні антисептики можуть допомогти запобігти запаленню та прискорити загоєння ранок.

Не вагайтесь допомогти собі самій

У разі нездужання після пологів варто звернутися до лікаря. Не соромтеся питати про можливі методи полегшення болю та дискомфорту у перинеумі. Ваше здоров’я — на першому місці.