Ефективність Відвідування Поліклініки після COVID-19 у Людей Похилого Віку: Дослідження в Україні

Ефективність Відвідування Поліклініки після COVID-19 у Людей Похилого Віку: Дослідження в Україні

Час читання: 10 хвилин

Зміст

Вступ

Пандемія COVID-19 значно вплинула на здоров’я людей похилого віку, особливо тих, хто має багаточисельні захворювання. Високий ризик інфекції та ускладнень у цієї групи населення вимагає особливої уваги до післягоспітального догляду. У цьому контексті важливо дослідити, як відвідування поліклініки після виписки з COVID-19 може вплинути на виживання людей похилого віку. Це дослідження спрямоване на вивчення ефективності таких відвідувань у контексті України.

Мета дослідження

Людям похилого віку з багаточисельністю захворювань загрожує підвищений ризик інфекції та ускладнень від COVID-19. Ефективність після-COVID-19 інтервенцій або моделей догляду у скороченні наступних негативних результатів у таких осіб мало вивчалася. Метою цього дослідження є вивчення ефективності відвідування загальної поліклініки протягом 30 днів після виписки з COVID-19 на 1-річне виживання серед людей похилого віку віком 85 років або старше з багаточисельністю захворювань.

Дизайн

Ретроспективне когортне дослідження, що емулює випадкове цільове дослідження, за допомогою електронних медичних записів.

Місце проведення

Ми використовували дані від Лікарської ради та Департаменту охорони здоров’я у Гонконзі, які забезпечили всебічні електронні медичні записи, дані про підтверджених випадків COVID-19, записи про вакцинацію населення та інші індивідуальні характеристики для дослідження.

Учасники

Дорослі віком 85 років або старше з багаточисельністю захворювань, які були виписані після госпіталізації з приводу COVID-19 між січнем 2020 і серпнем 2022 року.

Інтервенції

Відвідування загальної поліклініки протягом 30 днів після останньої виписки з COVID-19 визначало експозицію, порівняно з відсутнім візитом у поліклінику.

Основні показники результатів

Первинним результатом була загальна смертність протягом одного року. Вторинними показниками були смертність від респіраторних, серцево-судинних та ракових причин.

Результати

У аналіз було включено загалом 6183 виживших пацієнтів з COVID-19. Смертність від усіх причин після госпіталізації з COVID-19 була нижчою у групі із візитом у поліклініку (17,1 смертей на 100 осіб-рік) у порівнянні з групою без візиту (42,8 смертей на 100 осіб-рік). Після коригування прийоми первинної допомоги протягом 30 днів після виписки були пов’язані з істотно більшим 1-річним виживанням (різниця в 1-річному виживанні: 11,2%, 95% ДІ від 8,1% до 14,4%). Ми також виявили значно краще виживання від респіраторних захворювань у групі з візитом у поліклініку (різниця в 1-річному виживанні: 6,3%, 95% ДІ від 3,5% до 8,9%). У чутливому аналізі для різної тривалості карантину ми встановили, що чим швидше учасники мали візит у поліклініку після виписки з COVID-19, тим краще виживання.

Висновки

Своєчасні консультації від лікаря первинної допомоги після госпіталізації з COVID-19 можуть покращити виживання після госпіталізації з COVID-19 серед людей похилого віку віком 85 років або старше з багаточисельністю захворювань. Розвиток послуг первинної допомоги та впровадження механізмів післягоспітального догляду є важливими для підтримки відновлення та благополуччя цієї вразливої популяції.

Для отримання додаткової інформації про післягоспітальний догляд та інші важливі аспекти здоров’я, відвідайте наш сайт.